Przejdź do treści

Pedicure podologiczny

COSMEO JOANNA RÓŻAŃSKA

Pedicure podologiczny

Zabieg podologiczny przeznaczony dla osób o mocno zrogowaciałym naskórku podeszwy stopy oraz polecany jest przy wszelkiego rodzaju problemach takich jak odciski, modzele, czy wrastające paznokcie. Zabieg przeprowadzany jest przez specjalistę w zakresie pielęgnacji stóp, czyli podologa.

Pedicure leczniczy rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, po którym podolog dezynfekuje stopy i diagnozuje dolegliwości. Jeżeli wykluczone zostaną wszelkie przeciwskazania do wykonania pedicuru, podolog opracowuje nadmiernie zrogowaciały naskórek w możliwie bezbolesny sposób przy użyciu frezów i narzędzi chirurgicznych. Kolejnym etapem jest opracowanie płytki paznokciowej, czyli jej skrócenie i oszlifowanie, a także usunięcie skórek.

Na koniec w stopy wmasowywany jest krem.

W czasie zabiegu po zdiagnozowaniu problemów podolog zaleca dalsze leczenie np. usuwanie modzeli, odcisków, zaleca założenie tamponady, odciążenia czy klamry drucianej na wrastający paznokieć.

Zabiegi są w 100% higieniczne – używamy wyłącznie narzędzi jednorazowych lub sterylizowanych w autoklawie medycznym. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego Podologa.

Cennik

Koszt zabiegu