Przejdź do treści

Usuwanie odcisków/modzeli

COSMEO JOANNA RÓŻAŃSKA

Usuwanie odcisków/modzeli

Odcisk powstaje na skutek narastania twardej masy keratynowej spowodowanej tarciem. Przyczynami powstawania odcisków mogą być: wzrost ciśnienia tętniczego, złe ukrwienie tkanek, deformacje kostno-stawowe stóp czy nieprawidłowo wyprofilowane obuwie. Odciski, w przeciwieństwie do modzeli posiadają rdzeń, który również jest usuwany przez podologa. Najczęściej występują na śródstopiu oraz pomiędzy palcami.

Modzel to rozległe zrogowacenie przypominające korę drzewa. Jest twarde, nie ma rdzenia wewnątrz. Najczęściej występują na powierzchni przodostopia. W trakcie chodzenia dają nieprzyjemne uczucie pieczenia. Modzele mogą również występować na palcach.

Modzele i odciski usuwa doświadczona podolog. Podologia jest dziedziną medycyny zajmującą się pielęgnacją i terapią schorzeń i zmian w obrębie stóp. Zabiegi są w 100% higieniczne – używamy wyłącznie narzędzi jednorazowych lub sterylizowanych w autoklawie medycznym.

Zabiegi są w 100% higieniczne – używamy wyłącznie narzędzi jednorazowych lub sterylizowanych w autoklawie medycznym. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego Podologa.

Cennik

Koszt zabiegu